1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andrezito [222]
3 years ago
10

What is 5 divided by 23

Mathematics
1 answer:
nekit [7.7K]3 years ago
5 0
4.6 23 divided 5
First you divide 5 into 23 you get 4 then add a decimal and an zero bring down the zero and 30 into 5 is 6 so 4.6 is your answer
You might be interested in
Simplify each equation <br> (x^4)(x^2)
BartSMP [9]
Ok, so remember the exponentioal law that says
( x^{m} )(x^{n})=x^{m+n} so


( x^{4} )(x^{2})=x^{4+2}= x^{6}

answe ris x^6
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please show work<br> 26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\
Irina18 [472]
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
5 0
3 years ago
A rival chocolate company is larger. They have 11 times as many workers.
scoundrel [369]

Answer:

13.4

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
PLEASE HELP ASAP!!!! 100% CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!!!
stealth61 [152]
The answer is "alternate exterior angles theorem."
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Independent Practice
choli [55]

Answer:

A.

|19 | = |–19|

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Lacey measured a neighborhood park and made a scale drawing. The scale she used was 3 millimeters = 1 meter. What is the drawing
    6·1 answer
  • Which of the fallowing is a factor? EXPLAIN:
    9·1 answer
  • PLEASE PLEASE I WILL MARK AS BRAINLIEST!!!!!!!
    8·1 answer
  • What does it mean for a savings account to have a minimum balance
    14·2 answers
  • Is 14 quarter inches the most common measurement
    15·1 answer
  • Kim has 12 ounces of water. She pours some waer into a bottle that holds exactly 1 cup. How many ounces of water are left over a
    13·1 answer
  • Find the product of 6x^2(x+4)(x-5)
    12·1 answer
  • Pls help! question is on picture, will mark brainlyest if its right
    9·1 answer
  • Whats the action “verb of the boy runs into the woods”? Please help
    13·1 answer
  • Hal's business made 50,0000 last year. This year, his business made 650,000. What is the percentage difference?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!