1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bonufazy [111]
3 years ago
9

What’s 5+5 divided by 20

Mathematics
1 answer:
krek1111 [17]3 years ago
4 0

Answer:

1/2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
8.14÷20 please show work​
saul85 [17]

Answer:

0.407

Step-by-step explanation:

 <u>0. 4 0 7</u>

2 0     /8. 1 4 0

 −<u> 0</u>      

   8 1    

 <u>− 8 0   </u>

     1 4  

  <u> −   0  </u>

     1 4 0

   −<u> 1 4 0</u>

         0

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Calculate the perimeter of the following parallelogram:<br> 10 in<br> 4 in<br> 3 in
Furkat [3]
3 because when you catch
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A bakery offers a sale price of $3.30 for 3 muffins. What is the price per dozen?
hram777 [196]

Answer:

The price for 12 muffins is $10.00

5 0
3 years ago
I’m having trouble with this. There should be an image or a link attached.
alina1380 [7]

Answer:

1.) n-10

2.) 4 / x=x (dont trust me on this)

3.) -8n+1

4.) 1/2 - 19 ( dont trust me on this)

5.)3/5-21 or 3/5>21

6.)x^+15

Step-by-step explanation:

I tried double check  it

its been awhile

5 0
2 years ago
Why is it practical to know standard diaviation?
nexus9112 [7]
To know how far your values differ apart from the mean of the records
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Dean needs 6060 inches of wood to build a rectangular picture frame.
    7·1 answer
  • A pair of jeans was in a 15% off sale but, when Bill came to buy them a month later, the sale was over and he had to pay the reg
    8·2 answers
  • Robot A can unpack 45 boxes per hour, and Robot B can unpack 40 boxes per hour. How long will it take both robots working togeth
    6·1 answer
  • Please help me no one would help me I really need help due today
    12·2 answers
  • Of the 400 words that brianna wrote for her book report
    8·1 answer
  • Which of the tables represents a function? 50 points i will give braileist
    5·1 answer
  • Find the unit rate<br> 34 carbs for every 1/3 serving
    13·1 answer
  • HELP PLEASEEE ILL MARK BRAINLIEST questions are in the pic
    5·2 answers
  • #16 i
    6·1 answer
  • Minni has to buy stickers, erasers, and a pencil. She can only spend $4. A sticker costs $0.35, an eraser costs $0.99, and a pen
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!