1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
STatiana [176]
3 years ago
14

Can someone please help me on math please this is due the next day

Mathematics
1 answer:
Shtirlitz [24]3 years ago
8 0

is this go math book?


You might be interested in
Write 23 in significant notation​
SOVA2 [1]

*I think you meant scientific notation.*

23 in scientific notation would be 2.3 x 10^1.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
P=2w(w+4)2w which eqatuion repsent w
almond37 [142]

Answer:

i don't know nothing about that

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rose bought some spinach. She used 3/5 of the spinach on a pan of spinach pie for a party and 3/4 of the remaining spinach for a
SashulF [63]
a. She used 1/10 of the spinach for a salad.

b. She used 1/2 pound of spinach for the salad.

We can solve each part of this problem by using a "fraction strip". The strip helps show a breakdown of what portion of spinach was used for each the party, family, and salad. See the attached image for a step by step example of how to multiply the fractions to find the correct portions. 

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
How would you factorise 3y + 12
Flauer [41]

Answer:

lol it so easy man 3(y+4) is the answer

7 0
3 years ago
What is the volume of this oblique cone?
castortr0y [4]
Hey I tried, hope it helps... can't work it out, all the best

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A triangle abc has angle measures of 45,45 and 90 and two congruent (equal sides. How would this triangle be classified ?
    11·2 answers
  • Estimate. Then find he product. 92*68
    13·2 answers
  • A dozen plain hats cost $3.60. What is the unit rate of a hat? Write your answer as a comparison statement.
    9·1 answer
  • How can you get the variable alone on one side of the equation 4c = 139
    8·1 answer
  • YOOO PLZ HELP ASAP!!! simplify this expression. 4^9/4^3
    14·2 answers
  • a recipe requires 3.5 teaspoons of sugar to make a tart which equation shows the number of teaspoons of sugar , y , needed to ma
    14·1 answer
  • Find the value of y. –2y + 16 + 6y = 44
    15·1 answer
  • A large-sample 95 percent confidence interval for the proportion of credit card customers that have reported fraudulent charges
    7·1 answer
  • Can someone pls help me
    9·1 answer
  • A circle with radius 3 centimeters is cut from a square piece of felt.The sides of the felt square are 8 centimeter long. How mu
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!