1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MA_775_DIABLO [31]
3 years ago
8

Who good at the math

Mathematics
1 answer:
Otrada [13]3 years ago
7 0
Im pretty good at Math depending on what type of math it is?
You might be interested in
4. What is the solution to r/-3 = 12?
Elena-2011 [213]
Es c porque lo divides
4 0
1 year ago
Read 2 more answers
Applying a quadratic regression model y = ax2 + bx + C,
Semmy [17]
I think the answer is c= 0.248
8 0
3 years ago
Solve the equation using the distributive property and properties of equality. 1/2(x+6)=18 What is the value of x?
fgiga [73]
If what you mean is what does x equal then X=30
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Gretchen is rolling a number cube. What is the probability of rolling a 1 followed by a 2 or a 3
stira [4]

Answer:

1/18

Step-by-step explanation:

The probability of rolling a 1 is 1/6 because there are 6 numbers. You multiply that probability by the probability of getting a 2 or 3 which is 2/6 or 1/3 to get 1/18.

3 0
3 years ago
Why is it important to develop and maintain a balance budget​
kap26 [50]

Answer:

Maintaining a balanced budget ensures monthly obligations are met, with room for savings.With stable cash flow,monthly surpluses can be reserved in an emergency,xontingency fund, standing ready to bail you out of times of financial distress

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 3,000 milliliters equals how much liters
    8·1 answer
  • A pizza baker uses 2.5 cups of flour to make each large pizza. If f represents the number of cups of flour, which equation model
    5·1 answer
  • 0m0 Hello and bye also good evening
    7·1 answer
  • Question 14 (1 point)
    12·1 answer
  • 1. Four bags of chips cost $6. 1. What is the cost per bag? 2. At this rate, how much will 7 bags of chips cost?​
    12·1 answer
  • Jonathan, a college business student wants to study how many pages of notes fellow classmates took during a semester for a finan
    11·1 answer
  • 8 7/3 divided 7 1/2<br><br> 6 1/2 divided 34/4 <br><br> 23/3 divided 6 2/5<br><br> Pls help ASAP
    13·1 answer
  • ( marking right as brainliest and 5.0 star! ) Seaira measures and records the lengths, in feet, of 9 lizards. The line plot belo
    10·1 answer
  • Someone help me out on this asap please and thank you!
    8·1 answer
  • 3 red balls, 4 white balls, and 1 green ball are in a bag. Balls are drawn without replacement. Find the probability that the re
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!