Answer:
Step-by-step explanation:
250 students are in the 6th grade have a good night it is night hear if you live in America east side 10:34 PM
A=$2.49/15oz≈$0.166/oz (17 cents per ounce to nearest cent)
B=$3.32/20oz=$0.166/oz (same as above)
So A=B, they both has the same price per ounce.
Answer:
Kevin spends $1,600 on life and health insurance
Step-by-step explanation:
1% = 400
400*4 = 4%
Answer: C) y = -7x + 7
Step-by-step explanation:
The formula produces the same numbers that appear on the table.
<u>x</u> <u>y calculated</u>
6 -35
-2 21
-1 14
1 0
-6 49