Answer:
I remember taking this it should be A
Step-by-step explanation:
1. 1/2
2. The Y axis
3. 1 right and 1 down (1, -1)
Answer:
TYSM
Step-by-step explanation:
This really helps me UwU
Cost per bottle
6 pack is 3.79 so the cost per bottle is 3.79/6=$0.631666666666667 per bottle
9 pack is 4.50 so the cost per bottle is 4.50/9=$0.50 per bottle
12 pack is 6.89 so the cost per bottle is 6.89/12=$0.574166666667 per bottle
0.63>0.57>0.50
the one that costs the least per bottle is the 9 pack which costs $0.50 per bottle