1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Svetllana [295]
3 years ago
8

The middle school is 2.72 km from marshes House and 1.52 km from Ryan’s house how much further does Martha live from the middle

school than ryan
Mathematics
1 answer:
Alex_Xolod [135]3 years ago
6 0

1.20kilometers farther away from Ryan’s house

You might be interested in
Brainliest % stars Thanks Correct answers Fast
Alexxandr [17]

Answer:

I remember taking this it should be A

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
6 pi equals how many degrees
pantera1 [17]
6 oi equals 30 degrees
4 0
1 year ago
Help please!!! will mark brainiest later
Aloiza [94]

1. 1/2

2. The Y axis

3. 1 right and 1 down (1, -1)

7 0
2 years ago
50 points have a wonderful day​
Paraphin [41]

Answer:

TYSM

Step-by-step explanation:

This really helps me UwU

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
A grocery store sells a 6-pack of bottle water for $3.79, a 9-pack for $4.50, and a 12-pack for $6.89. Which package costs the l
stiks02 [169]
Cost per bottle

6 pack is 3.79 so the cost per bottle is 3.79/6=$0.631666666666667 per bottle

9 pack is 4.50 so the cost per bottle is 4.50/9=$0.50 per bottle

12 pack is 6.89 so the cost per bottle is 6.89/12=$0.574166666667 per bottle

0.63>0.57>0.50

the one that costs the least per bottle is the 9 pack which costs $0.50 per bottle
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help me with this question. 10 points will be awarded.
    13·2 answers
  • Alonzo's Coffee Shop makes a blend that is a mixture of two types of coffee. Type A coffee costs Alonzo $4.20 per pound, and typ
    11·1 answer
  • Write the equation of a line passing throught the points(74,-22) and (-86,10)​
    8·1 answer
  • Which of the following is the solution set of –4 < 3t + 5 ≤ 20?
    15·1 answer
  • PLEASE HELP ILL DO ANYTHINGGG
    11·1 answer
  • From a horizontal distance of 80.0 m, the angle of elevation to the top of a flagpole is 18 degrees. Calculate the height of the
    6·1 answer
  • What is the answer to this
    14·2 answers
  • Miranda is headed to the winter festival to sell her wreaths. It will cost her $100 to rent the booth at the festival. Each wrea
    9·1 answer
  • I dont think I can write this out via phone; any help?
    12·2 answers
  • Hi, I'm very confused and I need help.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!