Answer:
y
=
m
x
+
b
in order to solve for
b
. Then, plug in known values.
y
=
0.6
x
+
0.6
Step-by-step explanation:
is this the answer u were looking for?
Answer:
since the unknown amount can buy 100 pencils
he bought 70 pencils
therefore $4.50 can buy 30 pencils
so 1 pencils cost $4.50 /30=0.15
Answer:


Step-by-step explanation:
Answer is given above with explanations .
<em>HAVE A NICE DAY</em><em>!</em>
<em>THANKS FOR GIVING ME THE OPPORTUNITY</em><em> </em><em>TO ANSWER YOUR QUESTION</em><em>. </em>
No actually you can just multiply both sides of the equation by 2 and get y-4=20. then add 4 to both sides to get y=24.
She would have done 512 jumping jacks on the 10th day.