Answer:
$360
Step-by-step explanation:
If Shelly wants 6 rose bushes, and each bush costs $40, then you can multiply 6 by 40 to find the total amount of money Shelly will spend on them if she plants them herself. 6 x 40 = 240. You can then subtract 240 from 600 to find the amount of money she saves. 600 - 240 = 360
Hope that “3/4 x 2/4” is what you are looking for. You have to multiply the numerator and the denominator of the second term by 2.
Answer:
ratio is line from center to end of the circle
Step-by-step explanation:
Answer: The answer is $7.84 but that’s not a choice so I would go with $7.83
Step-by-step explanation:
To find out the amount Jenna earns, you need to multiply how much she earns per hour by the amount of hours she works for.
If she earns $8.75 for 1 hour, and works for 20 1/5 hours, she'll earn:
8.75 x 20 1/5 = 176.75
Jenna earns $176.75 before tax.