1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lelu [443]
3 years ago
13

Please help I’ll give 20 points

Mathematics
1 answer:
vovangra [49]3 years ago
7 0

Using the equation P=a+b+c , you just need to plug in.

4a-2b + 7a-3 + 9a - 4

Combine like terms.

20a-2b-7

You might be interested in
What is the midpoint of the segment shown below?
melomori [17]

Answer:

B is the right answer

4 0
2 years ago
What is the y-intercept of y<br> = 3 - 4z?
Neporo4naja [7]

Answer:

pretty sure its 3

Step-by-step explanation:

just fix it: y = -4z+3

3 0
2 years ago
5x-y=-5 and 3x-6y=24​
creativ13 [48]
(x,y) = {-2,-5}. I’m pretty sure this is correct. Hope it help!! ❤️
5 0
3 years ago
My school is planning a field trip and over and buses and vans for the trip each bus carries up to 60 students requires for chap
diamong [38]
There should end up being 5 buses
8 0
2 years ago
Choose the correct answer combination below.
Tresset [83]
4; enlargement !! hope this helps
4 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the answer to 10n=40
    9·1 answer
  • Mike took a taxi from his home to the airport. The taxi driver charged an initail $6 plus $3 per mile. The total fare was $24, n
    13·1 answer
  • Administrators surveyed students enrolled in a new school in order to choose the school mascot. there are 480 students enrolled
    15·2 answers
  • Can anyone help me with the answer please
    5·1 answer
  • At a garage sale, Darnell buys 5 dozen golf balls for $45.00 and 2 dozen cans of tennis balls for $30.00. What is the unit price
    10·1 answer
  • Write the equations after translating the graph of y = |x|:<br> one unit up,
    7·1 answer
  • On a 540-mile trip, cheng and Elsie shared the driving
    7·1 answer
  • Alice bought a (k) kg of pork and (i) kg of chicken. how many kg of meat did alice buy??
    8·1 answer
  • A woman bought a number of items for $24. She realized that if she had bought 4 more items for
    8·1 answer
  • Describe the error made in subtracting the two rational expressions shown
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!