Answer:
Step-by-step explanation:
There are an infinite number of possible solutions.
here's a few
(1 - 4i) + (-12 + 4i)
(-5.5 + 2i) + (-5.5 + i)
(-24 - 27i) + (13 + 30i)
Answer:
This is a website to ask people for help with their school work. Not to beg others for things cause of your problems.
Step-by-step explanation:
We all know its just that you've spent all your money on Fortnite and you want more on there.
Step 1
<u>Find the value of TS</u>
we know that
if PQ is parallel to RS. then triangles TRS and TPQ are similar
so

solve for TS

we have


substitute

Step 2
<u>Find the value of SQ</u>
we know that

we have


substitute

therefore
<u>the answer is</u>
the value of SQ is 
Answer:
Cost of 1 pound apple:4.80/6=2.4
cost of 9 pounds apple:2.4 ×9=21.6