Answer:
24 for 2.99
Step-by-step explanation:
2.99/24 = $0.1245 per ounce
4.99/36 = $0.1386 per ounce
So the 36 cost more per ounce.
Answer:
42
Step-by-step explanation:
125 - 83 = 42
strean blueberry eyes by MAX for good grades ;)
K=am+3mx
K=m(a+3x)
m=K/(a+3x)
Answer: m=K/(a+3x)
The correct answer for the question that is being presented above is this one: "Point E." The p<span>oint that represents the vertex of the marked angle is the point E.
</span>
Here is the link of the image: http://assets.openstudy.com/updates/attachments/547f6445e4b03e22bc88fa0f-16cepps-1417634973773-math......
Answer:
X =30
Step-by-step explanation:
= 60+90
=150
angle sum property
x+150=180
x=180- 150
x= 30