1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
3241004551 [841]
3 years ago
8

What is the value of 6^4?

Mathematics
2 answers:
Blababa [14]3 years ago
3 0

Answer:

1296

Step-by-step explanation:

6^2*6^2=6^4. So 36*36=1296

elena-14-01-66 [18.8K]3 years ago
3 0

<em>Answer:</em>


<em>1296</em>


<em>Step-by-step explanation:</em>


<em>6^2*6^2=6^4. So 36*36=1296</em>


You might be interested in
Evaluate 53 – 2m for m = 3.
irakobra [83]
53 - 2(3)
53 - 6
47

Hope this helps!
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
2596 divided by 83 can't figure is out who ever does it gets $500 I really need help
worty [1.4K]

Answer:

2596\83 =31.2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Fiona’s school has three hallways that make up three sides of a triangular building design. In the morning, Fiona walks 90 yards
lilavasa [31]

Answer:

"between 30 yards and 150 yards"

Step-by-step explanation:

Let one side of a triangle be x and another side be y. To find the possible lengths of the third side, it is given by:

<u><em>Possible length of 3rd side would be between "x - y" and "x + y"</em></u>

<u><em /></u>

Here, given x = 90 and y = 60, so the possible length of 3rd side would be:

90 - 60 = 30,

90 + 60 = 150

Hence, in between 30 and 150

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
1. Jillian and Harold both leave the mall to go home headed in different directions. The angle between their paths towards home
mr_godi [17]

Answer:

ok mlol

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
The cost of 7 scarves is $43.75. What is the unit price?
Lisa [10]
The unit price is $6.25 because $43.75 divided by 7 is $6.25
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help pleaseeeeee thanksss
    9·1 answer
  • a company sells a container of trail mix that is 10% cnady pieces and another container that is 25% candy pieces. how many cups
    10·1 answer
  • A rhombus, which is a quadrilateral with 4 equal sides, is plotted on the coordinate plane. The coordinates of the vertices are:
    15·2 answers
  • HELP ME PLEASE I NEED THE ANSWER NOW
    9·1 answer
  • Efectuează impartirile prin scădere repetată sau folosind înmulțirea. <br> 30:3=10
    9·1 answer
  • Solve 49x + 9= 49x+84 how many solution it has
    9·1 answer
  • Can someone help me on number 4,5 plz
    6·2 answers
  • Vera Newell gets a Social Security benefit of $350 per month. Her husband receives a benefit equal to 200 percent of Vera's bene
    5·2 answers
  • 10 points
    6·2 answers
  • What the answer of the question is
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!