1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lera25 [3.4K]
3 years ago
5

What method should I use to solve this?

Mathematics
1 answer:
tekilochka [14]3 years ago
8 0

Answer:

$9.10

Step-by-step explanation:

455 \div 50 = 9.1

455 ÷ 50 = 9.1. The student tickets cost $9.10. (I think)

You might be interested in
Circle A is inscribed in a quadrilateral. What is the perimeter of the quadrilateral?
faust18 [17]
AB + CD = BC + DA 
<span>Where A, B, C, and D are points on the quad, and AB is the length of the line A to B, etc. </span>

<span>Since you know three sides, you can easily solve for the fourth. </span>
6 0
3 years ago
The sum of three consecutive numbers is -9 what are the numbers
zloy xaker [14]

-9/ 3= -3

-3 + -4 + -2 = -9

 the numbers are -2 , -3 , -4

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLZ HELP ME!!!!!!!!!!!!!! 20 pOINTS
Bad White [126]

Answer:

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Will the two gardens be the same size? Explain why or why not.
Irina-Kira [14]
No the gardens are not going to be the same because Jamal' s garden is bigger than marks garden
5 0
2 years ago
I need help, anyone get this?
Lunna [17]
What is 75-50, then you subtract that answer from 180, because if it’s a triangle, all 3 sides should equal to 180
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Elena bought 320 tropical fish for a museum display. She bought 7 times as many triggerfish as parrot fish. How many of each typ
    9·2 answers
  • Tracy stopped at the convenience store on her way to school. With tax, bottles of soda cost 1.50 and bags of chips cost 2.50. If
    5·1 answer
  • Which expression has the same value as9
    5·1 answer
  • You buy 6 videos on sale. The videos are on sale for $8 and $10. You spend $52. How many $8 videos did you buy?
    8·2 answers
  • Which table represents a linear function
    15·1 answer
  • Can someone tell me if this is the correct choice?
    12·1 answer
  • If it's $5 for 4 pounds of apples, how much does 1 pound cost?
    13·2 answers
  • Does anyone know the answer to this question??
    12·1 answer
  • What the awnser is to this equation
    10·2 answers
  • Find the values of a and b that complete the mapping diagram.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!