*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆**☆*――*☆*――*☆*――*☆
Answer: 116.12
Explanation:
13 x 7 = 91
13 - 5 = 8
8 / 2 = 4
3.14(4)^2 = 50.24
50.24 / 2 = 25.12
91 + 25.12 = 116.12
I hope this helped!
<!> Brainliest is appreciated! <!>
- Zack Slocum
*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆**☆*――*☆*――*☆*――*☆
42 is then answer, 7x7x7x7x7x7=42
Hope it helps
Brainliest please
Answer:
Step-by-step explanation:
(.45)(288)= $129.60
(.75)(72)= $54
$129.60 + 54 = $184.60 is Audrey's pay
A milk container that has the capacity of one gallon is equal to a container that has the capacity of 16 cups.
10 lbs of apples will cost $55
This is simple. First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
I hope I helped :)