1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NeX [460]
3 years ago
6

Estimate the unit rate $1.19 12oz

Mathematics
1 answer:
Dmitry_Shevchenko [17]3 years ago
6 0
ANSWER:   60 mi/h  if not sorry
You might be interested in
Use picture attached:
Olenka [21]
I think the answer is C.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I don’t have a question but both of the answers are wrong i just did it right now and i got it wrong but it said the answer is 6
zlopas [31]
Answer: x = 6
(WORK SHOWN BELOW)

4 0
2 years ago
What is the least common multiple (LCM) of 6 and 10?<br> OA. 2.<br> OB. 20<br> O C. 30<br> OD. 60
Naily [24]

Answer:

30

Step-by-step explanation:

hhhhjj+hbggggggggggggggggggggffffffgfgggggggggggg

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A biker traveled 24 miles in 6 hours. A unit rate to describe this would be 4 miles per hour. What is another unit rate in this
klemol [59]

Answer:

DD

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP will give BRAIN
AysviL [449]

Answer:

a) 15

b) 5

c) x/x

d) 189

hope this helps :)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Rectangular Washington County measures 15.9 miles by 9.1 miles what is the county's area
    8·2 answers
  • How many ways are there to elect a president, Vice President, secretary, and treasurer, from a club with 32 members?
    12·1 answer
  • (5) in simplist fraction form
    15·2 answers
  • What’s 24 times 40 equals
    5·2 answers
  • I’m trying to help my sister. I don’t know what to do.
    5·1 answer
  • six grapefruit cost as much as a dozen of oranges.the cost of a dozen grapefruit and two dozen oranges is $12.how much does one
    13·2 answers
  • Find the measure of c in the figure below using the side lengths given
    6·1 answer
  • Sandy lives 200 m from school. One
    6·1 answer
  • Find the slope of the line passing through the points (-9, -6) and (-4, 5).
    6·2 answers
  • Which is the least common multiple of 4 and 12
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!