1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
musickatia [10]
3 years ago
9

NEED HELP ASAP WILL GIVE BRAINLY IF CORRECT

Mathematics
2 answers:
yanalaym [24]3 years ago
8 0

Answer:

2x - 9y = 1 \ \:  \\  \: is \:  \: the \:  \: correct \:  \: answer \:  \: of \:  \: this \:  \: question

<h3>2x-9y=1 is the correct answer of this question..</h3>

Thank you ☺️☺️

marusya05 [52]3 years ago
7 0

Answer:

2x-9y=1

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Simplify 3-5(-3n+5)
anyanavicka [17]
15n-22
(: hope it's correct!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
7 1/4 + 5 3/5= reduced to its lowest form
Black_prince [1.1K]
7 1/4 + 5 3/5 = 12 17/20 You can't reduce it no more.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is it possible for the line segments of a triangle to be 6 cm, 7 cm, and 12 cm in length?
Paul [167]

Answer:

Yes because sum of 2 line segment is greater than the third side

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the missing table value?
Digiron [165]

Answer:

10.16

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
2kg of coconut juice, which costs $5/kg, were combined with 8kg of coconut milk, which costs $3/kg. Find the cost per kg of the
katen-ka-za [31]
Cost per kg=(total cost)/(total kg)


total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24

total cost=10+24=$34

total kg=2+8=10

cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
4 0
3 years ago
Other questions:
  • . Greg placed 32 chairs in the auditorium. There are 8 chairs in each row. Which
    7·1 answer
  • The radius of a circle is 3 centimeters. What is the circle's circumference?
    14·2 answers
  • An object travels 4/5 miles in one-half hour. what is it’s speed in miles per hour ?
    9·2 answers
  • 4) Mr. Conner is starting a marching band at his school. Mr. Conner has 210 students who are interested in
    13·1 answer
  • What is 0.0578 in scientific notation?
    11·1 answer
  • Find the output, y, when the input, x, is -5.​
    9·1 answer
  • What is th rate equivalent to an annual rate of 20% with monthly capitalization​
    8·1 answer
  • All the pizzas at Tony's Pizzeria cost the same per square centimetre
    10·1 answer
  • Which equation represents a line which is perpendicular to the line y=5/4x-7
    5·1 answer
  • 3 serving of a fruit punch recipe serves 36 people. How many people can be
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!