The unit rate is 2.5 meters in 1 second
40/16=2.5
Answer:The cost of each can is $ 0.31
.
Step-by-step explanation: You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!
brianlist please ?
Answer: I'm pretty sure that it is D. Great circle
Step-by-step explanation:
Answer:
VYW
Step-by-step explanation:
Vertical angles form an x shape when two lines cross. The vertical angle is across from its partner angle.