Perimeter = lenght× 2 + width × 2
= 6 × 2 + 2 × 2
= 12 + 4
= 16
Answer:
c
Step-by-step explanation:
a: 0.88 ÷ 4 = $0.22 per ounce
b: 1.05 ÷ 5 = $0.21 per ounce
c: 1.6 ÷ 8 = $0.1875 per ounce
d: 2.28 ÷ 12 = $0.19 per ounce
Any value of x must be less than -5 for n to be negative. (x<-5)
Answer:
Any value of x makes the equation true.
Step-by-step explanation:
all real numbers
interval notation:(-infinity, infinity)
pls mark as brainliest lol