Answer:
answer for the question is 1.point R means that the unit rate is $14.00 per pound
Answer: 16777216
Step-by-step explanation:
Answer:30$
Step-by-step explanation:$10.50 times two is 21 plus the handlebar would make it $29.25
Answer:

is the system of equations representing the situation.
Step-by-step explanation:
Given:
Alexandra finds that she can give 3 haircuts and 2 hair dyes in 315 minutes. Giving 2 haircuts and 4 hair dyes takes 450 minutes.
Now, to find the system of equations representing the situation.
<u><em>Let the number of haircuts be </em></u>
<u><em /></u>
<u><em>Let the number of hair dyes be </em></u>
<u><em /></u>
So, Alexandra can give 3 haircuts and 2 hair dyes in:

Now, giving 2 haircuts and 4 hair dyes in:

Therefore,

is the system of equations representing the situation.
Answer:
75 degrees since it has 2 equal sides.