Recall that, in the metric system, there are 1000 milliliters in one liter, so all you need to do is multiply .946 by one thousand. This is expressed by moving the decimal point three places to the right.
This gives us 946 milliliters as the answer.
Hope this helps!
The answer to your question is 6
Answer: Nancy spent $44.59 on 5.25 quarts of olive oil. What is the cost of one quart of olive oil? Round to the nearest cent.
$8.38 per quart
$8.49 per quart
$8.57 per quart
$8.92 per quart
Step-by-step explanation:

So approximately 14.5% of the scores are higher than 600. This means in a sample of 7500, one could expect to see

scores above 600.
Olate the variable by dividing each side by factors that don't contain the variable.
t
=
√
−
y
22
t
=
-
y
22
t
=
−
√
−
y
22