Answer:
The unit rate is $4 for 1 pound of rice.
Step-by-step explanation:
P.S Can I have brainliest?
Answer:
2,040
Step-by-step explanation:
24
×85=
5×4=20 carry the 2 about the 2 in 24
5×2=10+ the 2 you carried =120
bring a 0 down under the 0 in 120 cross out the 5
now do 8×4=32 carry the 3 above the two in 24 now
8×2=16+ the 3 carried=19
1120+1920=2,040
<span>associative property of addition and answer is
</span><span>(u + 7) + 13 = u + (7 + 13)</span>
5/3 is as simplified as it gets :)
Answer:
2077.42
Step-by-step explanation:
There are 52 weeks in a year, so there are 26 "biweekly" weeks in a year.
Cory receieves $54013 per year, so he gets 54013 / 26 dollars biweekly.
We can compute that number, getting 2077.42 dollars.