1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dedylja [7]
3 years ago
13

I need help with this question please!

Mathematics
1 answer:
slamgirl [31]3 years ago
6 0

Answer:

Can you put a better pic of it I can’t really see what it’s asking

Step-by-step explanation:

I’ll be glady to help

You might be interested in
How do I solve this?
Aleksandr-060686 [28]
First you have to set up your equation. 5x+80 and x+15. 
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for x 1/2(x-3)=1/3(1-x)
Goshia [24]

Answer:

x=2.5906672908862554,−0.2573339575529219

7 0
3 years ago
Liz wants to buy her favorite musical group’s new CD. The CD costs $15.24, including tax. Liz gives the store clerk a twenty-dol
Mila [183]
$20.00 - $15.24 = $4.76 in change. I'd say review decimal subtraction which you should have learned in fourth or fifth grade. Hope this helps!
3 0
3 years ago
Mike spent half of his allowance going to the movies he washed the family car and earned 9 dollars what is his weekly allowance
EleoNora [17]
$10 I believe. Hope it helped!
8 0
3 years ago
A 4-Pack of coffee drinks is $6.90.what is the cost per bottle.
MakcuM [25]

Answer:

$ 1.725

Step-by-step explanation:

4 Pack of coffee = $ 6.90

1 Pack of coffee = $ 6.90 / 4 = $ 1.725

( The word per means " 1 " )

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help me i need this answered before midnight tonight.
    8·2 answers
  • Angie baked 100 cookies and Tony brownies she wants to split them into equal groups for the bake sale each group must have the s
    8·1 answer
  • Write the equation of the line that passes through the points (7,-6) and (0,2). Put
    13·1 answer
  • What is the IQR <br>20<br>24 <br>28​
    12·2 answers
  • If the following ratios are proportional, what is the missing quantity? 10.2/3 ; 17/5; _____/11; 57.8/17
    12·1 answer
  • Tracy's Pie Shop recently sold 15 pies, of which 3 were blackberry pies. Considering this data, how many of the next 20 pies sol
    8·1 answer
  • Sara can complete 3/4 of a puzzle in 7/8 of an hour. How much a puzzle can she complete in an
    8·1 answer
  • For what real values of does the quadratic 12x^2+kx+27=0 have nonreal roots
    9·1 answer
  • Please Help I dont Know what to do with this question!!!!
    15·2 answers
  • Look at this set of ordered pairs:
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!