1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lorasvet [3.4K]
3 years ago
13

Lan has $6,000. He wants to buy a car within $1,500 of this

Mathematics
2 answers:
Elena L [17]3 years ago
8 0

Answer:blm

Step-by-step explanation:

pishuonlain [190]3 years ago
5 0

Answer: $7,500

Step-by-step explanation:

You might be interested in
8. what is the graph of the inequality in the coordinate plane? <br><br> y&lt;-2
LekaFEV [45]
1) Draw the coordinate plane

2) Draw the line y = - 2

It is a line parallel to the y axis, two units below the origin

3) The solution (graph of the inequality y < - 2) is all the area below the line y = - 2.
4 0
3 years ago
ΔABC has vertices A(2,4), B(6,0), AND C(-4,0).
arlik [135]
<span>ΔABC is not a right triangle.</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
what is the exact value of cos(c+d), given sin c=24/25 for c in quadrant 2 and cos d=-3/4 for d in quadrant 3
maksim [4K]

Answer:

1 3/100

21-24squareroot7/100

21

=24squareroot7/100

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Solve for x: x + 8 = -3 show work please
nirvana33 [79]

Answer:

-11

Step-by-step explanation:

X + 8 = -3

x = -11

11-8

3

-11 - 8 = -3

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is the better buy on apples?
lesantik [10]

Answer: The 12.81 for 14 lbs of apples is the better buy.

Step-by-step explanation:

Find the unit price (the price of 1 lb of apples)

7.64/8 lbs = 0.955 per pound

12.81/14 lbs. = 0.915 per pound;

7 0
3 years ago
Other questions:
  • 46 for 5 need it to get a straight A
    7·1 answer
  • Can I get some help with this
    9·1 answer
  • What are the factors of x^2 + 3x -4 ?​
    12·2 answers
  • ............... help :)????????????????
    9·1 answer
  • 3. What is the molar mass of SO2?
    12·2 answers
  • Determine if the function f is an exponential function. If so, identify the base. If not, why not? f(x) = 3^x + 1
    13·1 answer
  • What is the side lengths in inches of a cube with volume of 1 cubic inch
    9·1 answer
  • A high school committee is choosing a mascot. A random survey was given to 1,000 residents in the town. Their preferences are in
    5·1 answer
  • If 20 pounds of beans sold for $1.20, what was the price per pound of beans?
    13·2 answers
  • What is the sum of the measuers of the extoir angles of any convex poloygon
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!