Answer:
The 64 ounce jug of milk costs $0.010 more per ounce than the 128 ounce jug of milk/
Step-by-step explanation:
3.20/128=$0.025 per ounce jug of milk
2.24/64=$0.035 per ounce jug of milk
0.035 - 0.025 = .010
The par value of each share is
100,000,000÷2,500
=40,000 per share
The answer is 18 because you keep 6/1 Chang division to multiplication then flip 1/3 to 3/1 then solve it which again the answer is 18 ;)
7(n - p) + 5p
7n - 7p + 5p
7n - 2p
Answer:
yes
Step-by-step explanation:
1 cm=10mm. if 1cm=10mm what about 9cm