Answer:
$4.1
Step-by-step explanation:
To find the Unit Rate, you have to find how much it cost of 1 lb. So, you have to divide 16 and 3.99
16/3.99
= 4.01002506
≈ $4.1
Answer: Yes
Step-by-step explanation:
1. Substitute 1 for x
2. 6 times 1 is 6 plus 2 is 8
3.8 is equal to or greater than 8
Answer:
64 cm
Step-by-step explanation:
Volume = 4 * 4 * 4
= 64 cm
Answer:
m=
0
/(−3np+v2
)
Step-by-step explanation: