The cost is $100. Take $325, and subtract $125. It gives you $200. And you have to divide that in half cuz the price is twice the cost. So the cost is $100
(* I love getting brainliest! ;) *)
Answer:
18920
Step-by-step explanation:
43000*(11/100)*4
Isaiah will mow 9 lawns in 3 hours at the given rate.
Step-by-step explanation:
Given,
Lawns mowed in 25 hours = 75 lawns
We will find unit rate in terms of lawns;
75 lawns = 25 hours
1 lawn = 
9 lawns = 
9 lawns = 3 hours
Isaiah will mow 9 lawns in 3 hours at the given rate.
Keywords: unit rate, fraction
Learn more about fractions at:
#LearnwithBrainly
Yes, it matters, if it is recurring or simply just irrational <span />
Answer:
0.0312
Step-by-step explanation:
You subtract 29.12 by 26 which equals 3.12
Then you divide by 100 which equals 0.0312