Yeah sure, but i need to see the picture to get your answer
Answer:
$3.45
Step-by-step explanation:
$20.30 / 10 = $2.30 = 10%
$2.30 / 2 = $1.15 = 5%
$2.30 + $1.15 = $3.45 = 15%
Okay we know that tangent-chords creat 90 degree angles so what we have is a right triangle with a base of 9 and a height of 12, so do Pythoagoreas Theorem and we have 81+144=225 square root of 225 is 15 and that is AJ
Answer:
26.88/7 = $3.84 per ounce
Step-by-step explanation: