Answer:
11
Step-by-step explanation:
24 -:- 3+3
8+3
11
Answer:
I think true im sorry if its not
Answer:
$0.26
Step-by-step explanation:
To find the unit price, divide the cost by the amount you have.
$2.86/11 = $0.26
The unit price is $0.26.
Answer:
C
Step-by-step explanation:
y= 60(2)+10
y=130
y=65(2)
y=130
Answer:
B
Step-by-step explanation:
If they have no solutions, the lines must not intersect.
If they don't intersect, they must be parallel