D is the answer hope this helped but if it’s wrong i am generally sorry
Answer:
A 7-pack of frozen waffles costs $4.80.
Step-by-step explanation:
What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Answer:
(2c+14) ft
Step-by-step explanation:
The answer is (2c+14) ft because as 2 sides measure 3 feet, we have 6 feet for two sides. The other two sides measure (c+4) feet, and there is (2c+8) feet for two sides. If you add the results together, you get (2c+14) feet. Hope it helps!
Answer:
The answer is 1122.
Step-by-step explanation:
First, multiply 34 by 3. That gives you 102.
Then multiply 34 by 3 again. But when you're writing this down in calculations, put a zero in the ones column then write your answer. (I'll show an example of what this looks like at the bottom.
Then, add your answers and you'll have your answer...
Click on the link.
Answer:
it's ¢.34
Step-by-step explanation:
a gallon has 16 cups
since there are two gallons that's 32
the price of the two gallons divided my 32 is how much each cup would be so 10.88/32 would be ¢.34