Answer:

Step-by-step explanation:
So we have the equation:

And we want to solve for g.
First, isolate g. To do so, subtract vt from both sides:

Multiply both sides by 2:

Now, divide both sides by t^2:

Expand:

Simplify the second term:

And we're done!
Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
Can't see the graph can you make it more clear?