1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lawyer [7]
3 years ago
12

If the technician charged $327.50, then the technician worked ___hours.​

Mathematics
2 answers:
Anika [276]3 years ago
8 0
How much was he paid per hour
olga55 [171]3 years ago
5 0

Answer:

4.5

Step-by-step explanation:

your welcome

You might be interested in
Please help me :( I would appreciate it
blagie [28]

d or c________________________

Step-by-step explanation:

vvv.

8 0
3 years ago
If there are 9 shirts and 8 pants, how many possible outfits
Elena L [17]

Answer:

Uhh Like 50 different outfits using the same paints and shirts just put differently

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
HELP ASAP PLSSSSSSSSSS
inysia [295]

Answer:

Neighborhood Q appears to have a bigger family size

Step-by-step explanation:

Mean = the sum of all data values divided by the total number of data values

Number of families in Neighborhood Q = 9

Mean family size of Neighborhood Q:

= (2 + 5 + 4 + 3 + 2 + 5 + 3 + 6 + 5) ÷ 9

= 35 ÷ 9

= 3.888888...

Number of families in Neighborhood S = 9

Mean family size of Neighborhood S:

= (2 + 3 + 2 + 3 + 7 + 2 + 3 + 3 + 2) ÷ 9

= 27 ÷ 9

= 3

The mean family size of Neighborhood Q is 3.88..  and the mean family size of Neighborhood S is 3.  Therefore, Neighborhood Q appears to have a bigger family size as it's average family size is bigger than that of Neighborhood S.

6 0
2 years ago
Does anyone know what the inverse function of f(x)=x/x-2 is?
Leto [7]

Answer:

-1 is the answer to that

4 0
3 years ago
Answers plssssssssssssssssss
Natali [406]

Answer:

3/2

Step-by-step explanation:

if u divide two fractions, it is same as multiplying with its reciprocal

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the proportion. <br> Test is worth 50 points; test score of 84%
    7·1 answer
  • What is the constant of proportionality in the equation 6y=3x6y=3x6, y, equals, 3, x?
    8·1 answer
  • Pls help, I need to turn it in quick!!
    8·1 answer
  • What is the perimeter of square ABCD?​
    11·1 answer
  • The price for 7 lb of potatoes is $5 what is the price per pound.​
    6·1 answer
  • Plss tell me the ans​
    6·1 answer
  • If (a, -7) is a solution to the equation 8a = –35 – 5, what is a?
    11·1 answer
  • Gemma and Leah are both jewelry makers. Gemma made 106 beaded necklaces. Leah made 39 more necklaces than Gemma.
    5·2 answers
  • The ratio of apples to bananas is 1 to 3. The ratio of peaches to bananas is 3 to 2. What is the ratio of apples to peaches?
    9·1 answer
  • How much is 1 inch pls answer this question for me smart ones
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!