A corner store is selling a 30 pack of water bottles for $7. What is the unit price of a water bottle?
1 answer:
Answer:
It should be 4.29 if I’m not mistaken.
Step-by-step explanation:
You can find the unit price by dividing 30 by 7.
You might be interested in
Answer
2+x=x+2
2+1x =1x +2
3= 3
3/6= 2
2 ways in solving this hope it helped
The independent variable is the number of sweatshirts sold so it is answer A.
(Money raised is the dependent variable because it depends on the number of sweatshirts sold.)
Answer:
18000/67 是 268.657
希望有帮助:)
Step-by-step explanation: