1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
3241004551 [841]
3 years ago
10

A corner store is selling a 30 pack of water bottles for $7. What is the unit price of a water bottle?

Mathematics
1 answer:
Serggg [28]3 years ago
8 0

Answer:

It should be 4.29 if I’m not mistaken.

Step-by-step explanation:

You can find the unit price by dividing 30 by 7.

You might be interested in
Help please!!!!!!!!!??????
photoshop1234 [79]
The answer is 2 meters.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve this please <br><br> 2+x=x+2
Travka [436]

Answer

2+x=x+2

2+1x =1x +2

3= 3

3/6=  2

6 0
3 years ago
Find the equation of the line whose slope is 3 and y-intercept is -5?​
viktelen [127]
2 ways in solving this hope it helped

6 0
2 years ago
The graph shows the amount of money the drama club raised based on the number of sweatshirts sold.
lawyer [7]
The independent variable is the number of sweatshirts sold so it is answer A.

(Money raised is the dependent variable because it depends on the number of sweatshirts sold.)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
18000 divided by 67= ?
Greeley [361]

Answer:

18000/67 是 268.657

希望有帮助:)

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1. An inflatable beach ball has a circumference of 141.3 centimeters. What is the volume of the beach ball when fully inflated?
    15·1 answer
  • Find the area of each figure round to the near st tenth
    15·1 answer
  • A box of uncooked spaghetti costs $0.1369 per ounce. How much is this cost to the nearest cent?
    7·2 answers
  • 3% percent of the students at Lincoln High School are in orchestra, 5%
    12·1 answer
  • 15x=-32-14y<br> 9x=-64+14y
    7·1 answer
  • Swifty Corporation started the year with total assets of $300000 and total liabilities of $240000. During the year the business
    11·1 answer
  • How do i evaluate 3X + y for X = 2 and y = -1
    13·2 answers
  • The diagram is not drawn to scale<br><br> Find the value of x.
    13·1 answer
  • $24,000 for new Honda, 2.75% interest rate for 4 years. What is the monthly payment?
    8·1 answer
  • PLZ HELP!! NEED QUICKLY!!<br> Fill In The Blanks!!
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!