Answer:
x=-2
Step-by-step explanation:
Answer:
x=3.5
Step-by-step explanation:
6x-1=4x+6
6x-4x=6+1
2x=7
x=3.5
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon