Answer:
It has 5 significant figures.
Step-by-step explanation:
Hello There!
I'm assuming it is p p.
Hope This Helps You!
Good Luck :)
- Hannah ❤
Answer:
The unit rate is $8.89 /ft².
Step-by-step explanation:
Given:
$160 for 18ft².
So, by dividing with 18
we get
.
Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.
Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².
0.4763 is the answer I got