Answer:
Step-by-step explanation:
34 to the 4
Wilson's question is not a statistical question because the students my not a have tall person in their class
Answer: (3, 13)
Step-by-step explanation:
If we let the point be P, then AP:BP=2:1.

Answer:
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:
p: 6.25 / 6.5 = 0.96 --> The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75 --> The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95 --> The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2 --> The cost per yard is $1.20
In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver