2 ounce bag will cost less than $1.25
6 ounces ÷ 3 = 2 ounces
$3.60 ÷ 3 = $1.20
OR
$3.60 ÷ 6 ounces = $0.60 per ounce
2 ounces = $ 0.60 × 2 = $1.20
Answer: 301.44
Explanation:
V = πr^2•h
3.14•4^2 • 6
Well the best answer for LCD is

is 5(x+3y) and the best answer for LCD is

is 2(x+3y)
I hope this helps!
3(23) really means 3*23, or just 3 multiplied by 23. For example: "Jana has 23 dollars. Her friend John has $23, and his friend Jacob also has 23 dollars. How much money do they have all together?" To solve this problem mentally, you could break 3*23 into two numbers you're familiar with multiplying, like 20 and 3, and then add the numbers together. For example: 3*20 + 3*3. 3*20=60, 3*3=9, and 60+9=69. So, 3*23=69.
The correct answer I believe in b