1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ycow [4]
3 years ago
12

Priya has a recipe for banana bread she uses 7 1/2

Mathematics
2 answers:
natali 33 [55]3 years ago
5 0

This is an incomplete question.

seropon [69]3 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

This is incomplete

You might be interested in
Write 54 + 63 as the product of the<br> GCF of 54 and 63 and another sum.
photoshop1234 [79]

Answer:

9(6+7)

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
If you can buy 5 bags of bananas for $28.15, find the unit price of a bag<br> of bananas.
Bond [772]

Answer:

$5.63

Step-by-step explanation:

Each bag of bananas is $5.63.

If you divide $28.15 by 5 you get $5.63.

7 0
3 years ago
I need help with this please (sorry it’s upside down)
Ganezh [65]

1.) 1.67×10 to the power of 9

2.) 1.133×10 to the power of -3

3.) 1.75×10 to the power of 9

4.) 2.64×10 to the power of 4

5.) 2.947×10 to the power of -6

6.) 4.24×10 to the power of 5

7.) 1.0207×10 to the power of 6

8.) 1.027×10 to the power of 5

5 0
3 years ago
What's the answer to 9,10,11, and 12
nydimaria [60]
Where is the math u are talking about
3 0
3 years ago
A lake was closed because of an accidental pesticide spill. The concentration of the pesticide after the spill was 848 parts per
DochEvi [55]

Answer:

Step-by-step explanation:

a_{n}=a_{1}r^{n-1}\\0=848(0.75)^{n-1}\\or~(0.75)^{n-1}=0\\0.75

or~n \rightarrow 1+\infty\\or~n \rightarrow \infty

Hence lake will never be free of pesticide.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which ratio is different from the other three A.8/20 B.12/30 C.6/10 D.14/35
    9·1 answer
  • 7​y​ + 5 = 3​y​ – 31
    9·2 answers
  • To get to your school, 25 of the students walk, 13 of the students ride the bus, and the rest come in cars. How many students co
    8·1 answer
  • *Use the Area formula
    9·1 answer
  • I need help with this
    7·1 answer
  • Help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    6·2 answers
  • Solve for D. pls help !!
    10·1 answer
  • Memory cards for a popular brand of digital camera sell for $10 each on Saturday, a store sold 732 cards. What was the dollar am
    14·1 answer
  • sam took out an 80/20 mortgage on a 125 000 home what is the amount financed under the first mortgage
    13·1 answer
  • B.<br> Cookies<br> Cost (dollars)<br> 1<br> $0.60 $3.00<br> 10<br> 13
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!