1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vodomira [7]
4 years ago
7

A group of student are involved in a after school club are playing games

Mathematics
2 answers:
Feliz [49]4 years ago
8 0

Answer:

Part A 6:9

Part B 6:8

Step-by-step explanation:

lord [1]4 years ago
6 0

Answer:

Part A: 6:9, Part B: 6:8

You might be interested in
Which one of these answers is the actual one
Arturiano [62]
The answer is: 3 3/8 sq ft so C
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Maria has thirty songs on her ipod, and each songs costs 1.25. If she downloads 25 and 1/2 of a songs, how much money does she h
enot [183]

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Which of the following is a radical equation?<br>a.x√3=13 <br>b.x+√3=13<br>c.√x+3=13 <br>d.x+3=√13​
Citrus2011 [14]

Answer:

this one: √x+3=13

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
In how many ways can a president and a vice president be randomly selected from a class of 20 students?
SpyIntel [72]

Answer:

n how many ways can a president, vice president, and a secretary be chosen? It is 12X11X10. Permutation of n things taken r at a time: nPr=n!/(n-r)! 12P3=12*11*10*9!/9!= 12*11*10=1320 ways.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
5x-9=15+11x<br><br> The solution for x is x=?
Wittaler [7]

Answer:

x = -4

Step-by-step explanation:

   5x-9 = 15+11x

5x - 11x = 15 + 9

      -6x = 24

         x = -4

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Chicken Delight claims that 87% of its orders are delivered within 10 minutes of the time the order is placed. A sample of 80 or
    15·1 answer
  • KELLY HAS 4 TIMES AS MANY SONGS ON HER MUSIC PLAYER AS LOU. TIFFANY HAS 6 TIMES AS MANY SONGS ON HER MUSIC PLAYER AS LOU. ALTOGE
    10·1 answer
  • (40 points + Brainliest for right answer)
    15·2 answers
  • Answers anyone will give thanks and brainliest answer
    11·1 answer
  • For every 6 cups of flour in a bread recipe there what is the ratio cup of milk 2 cups of flour
    14·1 answer
  • Pls hurry!!!!!!!<br><br> Factor 60x−12y<br> . Explain how you found your answer.
    12·1 answer
  • 3/4 pound of Colby cheese costs $1.69. Find the unit price per pound. (3/4 pound=12)
    14·1 answer
  • Hallar el menor número no divisible por 4, 6, 9, 11 y 12, tal que al dividirlo por estos números se obtengan restos iguales.
    5·1 answer
  • A transformation describes a change in location, orientation, or size of a figure. Translations, reflections, and rotations belo
    14·1 answer
  • Which equation represents “fifteen more than r is sixty-one?”
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!