If Tim spends $22.00 on 10 gallons of gas, how much did gas cost per gallon?
2 answers:
22.00 / 10 = 2.20 per gallon
The answer is obviously $2.20
You might be interested in
Answer:
1. 18.84 in
2. 56.52 cm
3. 4.71 ft
4. 25.12 m
5. 37.68 ft
6. 12.56 yd
7. 43.96 in
8. 28.26 cm
9. 7.85 m
Step-by-step explanation:

The answer is the 3rd option
Answer:
C is the answer
Step-by-step explanation:
35+1=36
35-------------36