Answer:
For the first question(B)
x=-2
x=5
For part C, the question is not clear
For the last question, the approximated value is -5/4
Answer:
26.88/7 = $3.84 per ounce
Step-by-step explanation:
Answer:
9 hours
Step-by-step explanation:
Let :
Landon hours = x
Ben hours = y
x + y = 14 - - (1)
60x + 56y = 820 - - - (2)
From (1)
y = 14 - x
60x + 56(14 - x) = 820
60x + 784 - 56x = 820
4x = 820 - 784
4x = 36
x = 36/4
x = 9
Landon drove for 9 hours
Answer:
It will be $5 per square yard
Step-by-step explanation:
Answer:
I have made it in picture hope it helps