1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alekssandra [29.7K]
3 years ago
11

What is the equation of this line? A. y=2x B. y=-1/2x C. y=1/2x D. y=-2x

Mathematics
1 answer:
aliya0001 [1]3 years ago
7 0

Answer:

y=2x

Step-by-step explanation:

rise over run: 2 up, 1 right =2/1 or (2) for your coefficient

You might be interested in
Please Help! Question is:
Natasha_Volkova [10]

Answer: D

Step-by-step explanation:

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Person A buys 12 granola bars and 7 cups of yogurt for $15.50. Person B buys 6 granola bars and 11 cups of yogurt for $11.50. Fi
ExtremeBDS [4]
<span>Granola bars cost $1 each and the yogurt is $.50 per cup. If we plug this in to each equation, you'll see that 12 granola bars equals $12, and 7 cups of yogurt equals $3.50, for a total of $15.50. The second statement would yield $6 + $5.50, which equals $11.50.</span>
5 0
3 years ago
Wat is 1+1 ummmmmmmmmmmmmmmm i dont know
Lisa [10]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Which is the equation of the horizontal line passing through the point (10,14)
masha68 [24]

the horizontal line must have the same y coordinate so y=14

3 0
3 years ago
Rational root theorem <br><br><br> f(x) = 2x4 – 9x2 +7
IRISSAK [1]

Answer: ±1,±1/2,±7,±7/2

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

8 0
3 years ago
Other questions:
  • I need help with this graph
    15·2 answers
  • Convert the decimal expansion 0.1777... into a rational number.
    6·1 answer
  • SHOW ALL WORK!!! Use the function f(x) = −16x2 + 24x + 16 to answer the questions. Part A: Completely factor f(x). (2 points) Pa
    13·1 answer
  • Which equation can be used to find 40 percent of 25?
    12·1 answer
  • May rides her bike the same distance that Leah walks. May rides her bike 10 km/h faster than Leah walks. If it takes May 1 h and
    5·1 answer
  • 1. Justin divided 403 by a number and got a quotient of 26 with a remainder of 13. What was the
    11·2 answers
  • Which is a true statement about the number 1?
    11·2 answers
  • A store sells 6 T-shirts for $59.34. What is the unit cost per T-shirt?
    9·2 answers
  • Someone please help me
    5·2 answers
  • Giving brainliest!! thanks in advance!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!