1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alekssr [168]
3 years ago
9

How many thirds are in 3 wholes

Mathematics
2 answers:
Andreas93 [3]3 years ago
7 0
9! 3 thirds equal 1 whole. So 3 wholes multiplied by three thirds equals 9 thirds.
PilotLPTM [1.2K]3 years ago
3 0
9 thirds, there a three thirds in each whole
You might be interested in
Kamis fitness trainer recommends that she drinks 12 fluid ounces of water 8 times a day. How many cups does kami drink in one da
alexdok [17]

Answer:

12 cups

Step-by-step explanation:

1 cup equals 8 ounces, 1.5 cups equal 12 ounces. Multiply that by 8 you get 12 cups.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
I don’t understand this question.
san4es73 [151]
Angle TQS is equal to 74 degrees
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
 PLSSS HELP IMMEDIATELY!!!!! i’ll give brainiest, i’m not giving brainiest if u leave a link tho. (pls check whole picture!!) a
emmainna [20.7K]

Answer:

(0, 1)

Step-by-step explanation:

All other choices do not match the two possible vertices of the square.

4 0
3 years ago
HELP PLEASE ITS THE ONLY QUESTION I NEED!!
insens350 [35]

Because the order doesn't matter on where each person sits use the combinations formula:

C = n! / (r!(n-r)!)

Where n is the total number of people and r is the number of chairs.


C = 6! / (4!(6-4)!)

C = (6*5*4*3*2*1) / ((4*3*2*1(2*1))

C = 720 / (24*2)

C = 720 / 48

C = 15


There are 15 different arrangements.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 1 + 1 i need help.
Anastasy [175]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Nathan and Steven stacked boxes on a shelf. Nathan lifted 13 boxes and Steven lifted 15 boxes. The boxes that Nathan lifted each
    7·1 answer
  • Consider the following problem.
    11·1 answer
  • What is negative pi over 6 reference point
    14·1 answer
  • Can someone help me with this I’m begging you.!
    7·1 answer
  • Subtraction and division are derived from which principal operations
    13·1 answer
  • Simplify: square root of 3^15<br><br>Whoever answers first, and is correct, gets brainliest​
    13·1 answer
  • John wants to buy a bike for 130.50 if he wants to buy the bike in 18 months.how much money does he need to save
    6·1 answer
  • Select the correct answer. Alice and Amy decide to meet at a party. From a corner of the party hall, Amy spots Alice at the corn
    10·1 answer
  • Sargento cheese slices $2.48 for 10 slices or Velveeta cheese slices $3.18 for 12 slices find the unit rate for each and choose
    12·1 answer
  • Please help find the answer ​
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!