Answer:.40 cents
Step-by-step explanation: divide the total cost by the amount of items you have.
X * y = -48
x + y = 8
y = -48/x
x -48/x = 8
x^2 - 48 = 8x
x^2 - 8x -48 = 0
x = 12
y = -4
Answer:
28
Step-by-step explanation: USE PEDMAS
2[(62-52)+4] = 2[(10)+4]= 2[14]=28
.70 * x = 9.1
.70/.70 * x = 9.1/.70
x = 13