A 9-pack of toaster pastries costs $3.60. What is the unit price?
per pastry
1 answer:
Answer:.40 cents
Step-by-step explanation: divide the total cost by the amount of items you have.
You might be interested in
Answer:
17
Step-by-step explanation:
Answer:
What do i do???
Step-by-step explanation:
Answer:
Quadrant 111 good luck.
The denominator is the same as the numerator
Answer:

...........