1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
forsale [732]
3 years ago
5

A 9-pack of toaster pastries costs $3.60. What is the unit price? per pastry

Mathematics
1 answer:
lina2011 [118]3 years ago
7 0

Answer:.40 cents

Step-by-step explanation: divide the total cost by the amount of items you have.

You might be interested in
long as 27 stickers, She gives 3 stickers to each of her friedns. Whith how many friends did Lin share her stickers.​
Ket [755]

Answer:

27 divided by 3 is =9

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HURRY!!! what is the slope of the graph?
hjlf
The slope is 2 i’m pretty sure
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
I'm confused about this question
lesantik [10]

Answer:

the answer is 3

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
The temperature in several cities in Canada are shown in the table to the right. The average temperature can be found in the sum
aliina [53]

Answer:

The one you selected is right

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
HURRY HELP ME. Which statement about numbers is true? All whole numbers are rational numbersS All rational numbers are integers.
iris [78.8K]

Answer:

all rational numbers are intergers

Step-by-step explanation:

Every integer is a rational number, since each integer n can be written in the form n/1. For example 5 = 5/1 and thus 5 is a rational number

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Whats 168,356 rounded to the nearest ten thousand
    6·2 answers
  • The diagonals of rhombus abcd intersect at point
    6·2 answers
  • Solve the inequality<br> 2(4+2x)25x+5<br> X-2
    12·1 answer
  • Please answer both questions
    9·1 answer
  • 2.5 gallons of water are poured into 5 equally sized bottles. How much water is in each bottle? Show an equation to solve
    10·2 answers
  • Simplify to create an equivalent expression. −r+8(−5r−2)
    7·1 answer
  • How to work out 6=a\4+2
    14·2 answers
  • Which of the following is the minimum value of the equation y = 3x^2 − 4x − 2?
    9·1 answer
  • What is 2 divide 74
    12·1 answer
  • Your plan is to budget $3000 and the price to purchase the pop vinyls is $5 on average. Your partners plan is to budget $3200 an
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!