1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
White raven [17]
3 years ago
7

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Mathematics
1 answer:
nataly862011 [7]3 years ago
5 0

I think c is the most correct

You might be interested in
PLEASE ANSWER ITS IMPORTANT
muminat
So I don’t know if that’s a comma or period..

If it’s 25% of 200,00= $50,000 is what she gets

If it’s 25% of 200= $50 is what she get
5 0
2 years ago
How many<br> roots does the relation y = 4x² - 20x + 25 have? (2 marks)
Dovator [93]

Answer:

it has one root x=2/5

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
2x+7x+x in simplest form
sergeinik [125]

Answer:

9x + x

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
The price of an item has dropped to 77$ today. Yersterday it was 140$. Find the percentage decrease.
Yuki888 [10]

Answer: It dropped 55%


Step-by-step explanation: well if you multiply 140x.55 it equals to 77


5 0
2 years ago
75% of what number is 45? <br><br> A:15<br> B:30<br> C:45<br> D:60
jarptica [38.1K]

Answer:

D. 60= 100 % therefore, 45 would equal 75 %.The answers D. Hope this helps!

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • 24. If 2A = 3B = 4C then A:B:Can<br>is<br>O a 23:4<br>O b. 4:32<br>O c. 6:4:3<br>O d. 3:4:2​
    5·1 answer
  • Number 4 by the way.
    10·2 answers
  • the vertex of this parabola is at (4, -3) when the x-value is 5, the y-value is -6. what is the coefficient of the squared term
    6·1 answer
  • Please help asap 32 pts
    5·1 answer
  • Compare 3.14 to 31.4 which is greater or least equal
    7·2 answers
  • There were 8 roses in the vase. Sally cut some more roses from her flower garden. There are now 11 roses in the vase. How many r
    12·1 answer
  • Which is the graph of f(x) = (x + 3)(x - 2)?<br> 4
    10·1 answer
  • A 3-pack of toaster pastries costs $2.97. What is the unit price?
    13·2 answers
  • Is math<br><br> a. bad<br> b. bad<br> c. bad<br> d. all of the above
    7·2 answers
  • I simply don’t understand. I need to simplify it
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!