1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andrew [12]
3 years ago
7

Which are the coordinates of point K?

Mathematics
1 answer:
never [62]3 years ago
3 0
I need the graph first
You might be interested in
What is the unit rate for 5 pounds of lunch meat for $42.50?A. $5.31 per poundB. $6.50 per poundC. $7.25 per poundD. $8.50 per p
KengaRu [80]

Hey there! I'm happy to help!

We want to find how much money the lunch meat costs for one pound. We see that it costs $42.50 for 5 pounds, so we simply divide by 5 to see how much it costs for 1 pound.

42.5/5=8.5

Therefore, the answer is D. $8.50 per pound.

Have a wonderful day! :D

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please ASAP.
Flauer [41]

Answer:

2/3

Step-by-step explanation:

42/63 = 2/3

15/22.5 = 2/3

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
In a video store, a DVD that sells for $15 is marked "10% off." What is the discount? What is the sale price of the DVD?
Margarita [4]

Answer:

it will be 1.50$ off as the discount so sold for 13.50 is the sale price

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
You buy shoes for $57.84. the sales tax rate is 4%. estimate the sales tax. show your work.
aivan3 [116]
4% of $57.84 
= 2.31 est. is sales tax


3 0
3 years ago
Waiting times to receive food after placing an order at the local subway sandwich shop follow an exponential distribution with a
Debora [2.8K]
;lkjhgfdsaqwertyuiop[];lkjhgfdsaertyuiop[]
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help me and explain
    11·1 answer
  • Sales. Tax is 7% how much is $495.99
    11·1 answer
  • How to write a proof sequence for an assertion
    9·1 answer
  • What is 5.2¯ expressed as a fraction in simplest form? <br> 38/9<br> 47/9<br> 27/5<br> 26/5
    13·2 answers
  • How many days is 1,000 hours?​
    7·2 answers
  • A rectangle and a triangle have the same area and the same base measurement. How does the height of the triangle compare to the
    14·1 answer
  • Write 215 as a product of its prime factor
    12·2 answers
  • Hello! I'm in the 7th grade and I'm having trouble with math this year... Will someone please help me with this? :)
    15·1 answer
  • Lucy made $132 for 11 hours of work.
    5·1 answer
  • Define then compare and contrast diverges and converges.​
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!