Answer:
-10.2c + 2.2
Step-by-step explanation:
To make things less complicated, write down everything separate from the other. Then group together the intercepts and the coefficients into separate groups. After that, add them up separately in a format to where it will look like basic addition.
Hope this helps. I also apologize for any errors.
Answer:
100*100/23+(24/8)
100*100/23+3
100*4.37+3
43.7+3
46.7
Step-by-step explanation:



<u>By first equation,</u>


<u>Now, we can find the original value of y.</u>








<u>Now, we can find the original value of x.</u>




Therefore, the values of x and y are 5 and 2 respectively.
Answer: The unit rate of $96 spent in 4 hours is, $24 per hour.
Step-by-step explanation: To find the unit rate, you will need to write the information as a ratio, $96/4 hours. If you divide 96 by 4 you will get 24. That means this person spends $24 every hour or $24 per hour or $24/1 hour.
Answer:

Step-by-step explanation:

Separate
:



