1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Inessa [10]
3 years ago
11

Please answer this quickly!

Mathematics
1 answer:
kari74 [83]3 years ago
7 0
54/1,000

just do Length x Width x Height 
You might be interested in
A company invests $32000. after 4 years of growth at the same rate each year, the investment is worth $42692. find the annual gr
Nostrana [21]

Answer:

R = 33.35%

Step-by-step explanation:

that is the solution above

6 0
2 years ago
Apples are on sale at the market 4 pounds for $2.00. What is the price (in cents) for one pound?
SCORPION-xisa [38]

Answer:

Price for one pound  = 50 cents

Step-by-step explanation:

Apples are on sale at the market 4 pounds for $2.00.

\texttt{Price for one pound = }\frac{2}{4}=0.5\$

That is price for one pound = 0.5 $

We have 1 dollar = 100 cents

Price for one pound = 0.5 $ = 0.5 x 100 = 50 cents

Price for one pound  = 50 cents

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Math question (working too, if possible)
inessss [21]
4/15 of the Primary School chose chicken nuggets.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the equation of the line at passes?
madam [21]

Answer:

7. y=1/4x

8. m= 2

Step-by-step explanation:

i hope this helps :)

5 0
2 years ago
Please answer asap, tysm
Ludmilka [50]
Hope this helps!! to find the x int you must let y=0 and in the equation y=3x+1, the 1 is the y-int. you must write your x and y int. as points!

5 0
2 years ago
Other questions:
  • If the length of a rectangular field is twice the width and the perimeter is 24. Write an equation that an be used to solve for
    13·1 answer
  • HELP ME PLEASE!!!!!!!!
    5·1 answer
  • In triangle RXT A 51 B42 C39 or D5
    7·1 answer
  • Answer 18 and 19 please!
    14·1 answer
  • Penny compared the price of gumdrops at two stores. At Save-More Market, gumdrops are $3.95 per pound. At the Buy-Here Warehouse
    14·1 answer
  • Mr. Brown's statistics class consists of 21 seniors. The class took two quizzes in one week, and 12 of the students in the class
    7·2 answers
  • 2. Samantha's mom has a koi fish pond at the corner of her backyard. Samantha wanted to install a brick walkwa on two sides of t
    15·1 answer
  • Pls Help me!A,B,C OR D​
    6·2 answers
  • Today eight friends went for lunch there total bill was $34.56, including tax. One of them ordered always soda and needed to pay
    6·2 answers
  • If f(x)=1/9x-2, what is f^-1(x)?​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!