1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kotegsom [21]
3 years ago
8

Zach bought two jet skis for 15,480. He will make 36 payments. How much will each payment be?

Mathematics
2 answers:
Makovka662 [10]3 years ago
8 0

15480 divided by 36 is $430

anyanavicka [17]3 years ago
7 0

$430 because you divide 15,480 divided by 36 and get your answer

You might be interested in
Write the number 5.66 × 10^8 in standard notation.
denis-greek [22]
566,000,000
standard notation just means write the number out insted of in an equasion
8 0
3 years ago
Plz help I'll give brainliest
Ad libitum [116K]
Answer: The answer is 144 I believe
8 0
2 years ago
jake can carry 6 1/4 pounds of wood in from the barn. His father can carry 1 5/7 times as much as Jake. How many pounds can Jake
Studentka2010 [4]
It would be: 6 1/4 * 1 5/7
= 25/4 * 12/7
= 300/28 = 150/14 = 75/7

In short, Your Answer would be 75/7 or 10 5/7 Pounds

Hope this helps!
4 0
2 years ago
A plane traveled 1100 miles each way to Cairo and back. The trip was with the wind. It took 11 hours. The trip back was into the
GuDViN [60]

Answer:

Hehe did did dodndosnsod fofmfomdixnsis

Step-by-step explanation:

Nsisndidndisnsidnsi293883 ownsie

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the measure of angle BAC ?
Eva8 [605]
An inscribed angle (BAC) is one half the angle of a central angle (BOC) that intercepts the same arc.  Therefore, BAC = 34 degrees.


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Jesse rides his bike for an hour at 25 miles per hour for the next 2 hours he rides 30 miles per hour during the last two hours
    14·1 answer
  • How many more players are 49 1/2 inches than 46 1/2 inches tall?
    6·1 answer
  • If I have 5 pears in one box and 2 pears in another box. <br> How many pears do I have altogether?
    5·1 answer
  • Factor:<br> 4tan^2x-(4)/(cotx)+sinx(cscx) ...?
    7·1 answer
  • TALK TIME: <br> 1/4 hour : $0.75 <br> What is the unit rate in dollars per hour for Talk time ?
    9·2 answers
  • A floor plan is drawing using a scale of 3cm/15ft what is the length is represented by 1 centimeter?
    13·1 answer
  • As part of her art project, Sarah is painting 2 square
    13·2 answers
  • The table contains some points on the graph of an exponential function.
    5·1 answer
  • Mrs. Hall's sixth graders walk laps every day on the school track. The following are the number of laps the class completed in t
    8·1 answer
  • Name a set of vertical angles in the image below:
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!