1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olchik [2.2K]
3 years ago
15

Option 1: $30 an hour plus a nonrefundable deposit of $50

Mathematics
1 answer:
Aleks [24]3 years ago
4 0

Answer:

to be honost i am in 8th grade but i realy like you and your the first person i like in a lot of time

Step-by-step explanation:


You might be interested in
What is 6 times the square root of 2 to the power of 2
Stolb23 [73]

Answer:

5.65685425

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the period of the function?
blsea [12.9K]

Answer:

2pi

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Solve the following exponential equations.<br> 10^(3x−5) = 7^x
zalisa [80]

Answer:

x = 2.3202

Step-by-step explanation:

Given equation:

10^{(3x-5)} = 7^x

on taking log both sides, we get

\log(10^{(3x-5))} =\log(7^x)

now,

using the property of log function

log(aᵇ) = b × log(a)

therefore,

we get

(3x-5)log(10) = xlog(7)

now,

log(10) = 1

and

log(7) = 0.84509

thus,

( 3x - 5 ) × 1 = 0.84509x

or

3x - 0.84509x - 5 = 0

or

2.15491x = 5

or

x = 2.3202

4 0
3 years ago
The area of square LMNO is 130 square inches. Find the length of Segment LM.
lakkis [162]

Answer:

11.401754251 or the square root of 130

Step-by-step explanation:

the length squared is the area so you have to do inverse operations and do the square root

4 0
3 years ago
Dennis went cross-country skiing for 6 hours
Ivanshal [37]
Dennis fell off a cliff and underwent surgery for his broken penis. i can’t answer this
5 0
3 years ago
Other questions:
  • A pattern for 1 uniform uses 12 yards of material. Boleslaw wants to know how many yards are needed for 8 uniforms. Chantal want
    13·2 answers
  • I’m completely lost can someone help me
    9·2 answers
  • How do you put 36/10 into a decimal?
    15·2 answers
  • How do i solve this?:<br><br> 7-12÷4+2x7
    13·2 answers
  • A 6-kilogram bag of rice costs $3.80. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    14·1 answer
  • Ted is taking a true-false test. He has a 90% chance of identifying the correct answer to each question. Unfortunately, there is
    14·1 answer
  • True or False
    9·1 answer
  • How to Factor the Trinomial x^2 - x + 1 using the box method?<br><br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=x%5E2%20-%20x%20%2B%201"
    7·1 answer
  • Find the missing angle measurement of a triangle with these angles:<br><br> 45°, 35.8°, x°
    11·1 answer
  • Why did 1/5 get a massage?because it was...
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!